Działalność zakładu pogrzebowego z Warszawskiej Pragi

Firmy pogrzebowe

Praga to dawniej głęboko zróżnicowana pod względem kulturowym, etnicznym i religijnym dzielnica Warszawy. Jest ona niezwykle interesująca bo nie uległa zniszczeniu jak reszta stolicy po powstaniu warszawskim. To w latach powojennych a szczególnie w latach 80 tych i 90 tych ubiegłego wieku Praga uchodziła za najbardziej autentyczną część miasta. To na Pradze bieda mieszała się
z bogactwem, wiara z ateizmem a wolny rynek z komunistyczną reglamentacją. Do dziś widać odrębność dzielnicy ale i odmienny sposób bycia rodowitych jej mieszkańców.

Na Pradze Północ, czyli historycznej właściwej Pradze odnajdziemy liczne budowle, które zachowały oryginalny styl dawnej stolicy. To miedzy tymi budynkami znajduje się od 1988 roku biuro zakładu pogrzebowego który przez lata działalności pomagał sąsiadom z Pragi. Zakład pogrzebowy niejako przesiąkł atmosferą dzielnicy i widać to podczas organizacji ceremonii. Dla praskich autochtonów więcej znaczy podczas pogrzebu sama obecność, prawdziwy i szczery żal niż pokazowe zasypywanie grobu kwiatami.

Usługi pogrzebowe Warszawa Praga

Starzy mieszkańcy Pragi są przywiązani do odrębności, praskiego stylu i praskiego słownictwa. Pan Piotr Królak – założyciel i właściciel zakładu pogrzebowego Memorial z Warszawskiej Pragi to prywatnie także jej mieszkaniec. Jego sąsiedzi mieszkający na Pradze mogą liczyć na jego pomoc. Szanuje on mieszkańców tej dzielnicy i nie dopuści do sytuacji w której któryś z nich nie został by godnie pochowany.

Pożegnanie często przy akompaniamencie trąbki i z kilkoma prostymi słowami bliskich osób, znaczy tu więcej niż najpiękniejsze karawany i wystawne konsolacje. Mieszkańcy Pragi mogą być pewni, że w zakładzie pogrzebowym Memorial spotka ich należyta obsługa zgodna ze starymi praskimi zasadami i szacunkiem.

 Zakład pogrzebowy Memorial ul. Kobielska 10 – Praga

Memorial Warszawa Praga

Zakład usług pogrzebowych Memorial Praga
Biuro firmy:
ul. Kobielska 1004-359 Warszawa
Telefony całodobowe:

601 216 212
(22) 879 73 11

5 2 głosów
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Kocham twoje myśli, proszę o komentarz.x